[finweb] Obchvat Ružomberka vyjde draho, vyčerpal už aj rezervu

Cena za diaľničný obchvat na Liptove ďalej rastie. Zase úradovali problémy so zosuvom.

 „Je to poriadna rana,“ opisuje starosta Hubovej Stanislav Nechaj zvuk klaksónu, ktorý dotvára každodenné kulisy obce. Neďaleko totiž vedie železničná trať, ktorá koliduje s výstavbou diaľnice D1.

Práve premostenie nad ňou spôsobuje pre stavebníka úseku Hubová – Ivachnová bolehlav. Nečakaný zosuv spôsobil na úseku komplikácie, ktoré ďalej zvyšujú cenu problematickej diaľnice.

Vo vestníkoch pribudol dokument, podľa ktorého sa má kvôli premosteniu nad traťou suma za úsek zvýšiť o ďalších šesť miliónov eur.

Okrem toho pribudlo ešte desať položiek, ktoré by mali spolu náklady na stavbu za 288 miliónov zvýšiť o 12 miliónov eur. Diaľničný úsek s tunelom Čebrať bude mať po dokončení 15 kilometrov a motoristom ušetrí 12 až 15 minút času.

Pokračovanie článku aj s vyjadrením prezidenta ZSPS nájdete tu: https://finweb.hnonline.sk/ekonomika/2241721-obchvat-ruzomberka-vyjde-draho-vycerpal-uz-aj-rezervu (platený článok)

 

Dokumenty  NA STIAHNUTIE

Niektoré dokumenty sú určené len členom zväzu. Prosím prihláste sa prostredníctvom svojho firemného alebo osobného účtu.

Pokiaľ svoje užívateľské meno a heslo nepoznáte, kontaktujte administrátora webovej stránky.

ZSPS v skratke

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska je nezávislá dobrovoľná, nepolitická, otvorená hospodárska a záujmová právnická osoba vykonávajúca svoju činnosť ako organizácia zamestnávateľov.

Združuje hospodárske podnikateľské subjekty pôsobiace v činnostiach súvisiacich so stavebníctvom.

Kontakt

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska

Viedenská cesta 5

851 01 Bratislava

(02) 436 332 63

sekretariat@zsps.sk

www.zsps.sk

Prihlásenie