Mal by Robert Fico zostať premiérom?

Prezident  ZSPS

kontakt PavolKovacikIng. Pavol KOVÁČIK, PhD., MBA., prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska 56 ročný otec piatich detí je absolventom Vysokej školy dopravy a spojov v Žiline a Vysokej školy ekonómie a managementu v Prahe. V nedávnej minulosti pôsobil ako podpredseda predstavenstva a investičný riaditeľ Národnej diaľničnej spoločnosti a.s. a predtým bol predsedom predstavenstva spoločnosti Inžinierske stavby a.s. Košice. Viac rokov zastával aj funkciu viceprezidenta ZSPS.

Prezident ZSPS je štatutárnym orgánom zväzu a je oprávnený konať a robiť právne úkony za zväz vo všetkých záležitostiach. Prezidentovi prináleží najmä:

  • riadiť rokovania Prezídia ZSPS a zabezpečovať realizáciu prijatých uznesení
  • riadiť prácu riaditeľa a sekretariátu zväzu a štatutárne orgány spoločností alebo iných právnických osôb založených zväzom
  • zvolať rokovanie odborných komisií.

 

 

Denník N | 13.3.2018 | Rubrika: Téma | Strana: 5 | Téma: Stavebné firmy

Zástupcov firiem a podnikateľských združení sme položili otázku: Mal by Robert Fico podľa vás zostať premiérom? Ponúkli sme im tri možnosti

1. Áno.


2. Nie.


3. Neodpoviem.


Väčšina oslovených firiem sa do tejto ankety nechcela zapojiť s tým, že sa k politickým otázkam nevyjadrujú.


Lucia Šicková, Pixel Federation



Ako to vnímam ja, je, že viac ako 50 000 ľudí prišlo v piatok osobne vyjadriť svoj názor na námestia po celom Slovensku. Stránka nedoverujem. sk má už taktiež viac ako 50 000 fotiek ľudí, ktorí vyjadrili nedôveru. Nedôveru nevyjadrili len Róbertovi Kaliňákovi, ale aj Róbertovi Ficovi a vláde, ktorú vedie.


Tá miera korupcie, ktorú spoločnosť vníma, a stagnácie v rezortoch, ako je školstvo, či zdravotníctvo, je ich jasnou vizitkou. Za mňa je odpoveď jasná: Áno, mal by odstúpiť.

Gabriel Tóth,

hovorca Penty



Ako súkromná spoločnosť sa k politickej situácii nevyjadrujeme.

Peter Krutil,

generálny riaditeľ Slovenskej sporiteľne



Neprináleží mi vyjadrovať sa za parlament, len viem, čo by som urobil ja.


Slovenská sporiteľňa sa spolu s tisíckou ďalších firiem pridala k iniciatíve Fondu pre transparentné Slovensko a podpísala spoločné vyhlásenie k súčasnej situácii na Slovensku. Myslím si, že naša krajina potrebuje stabilné prostredie, ktoré chráni verejné záujmy, podporuje etické a transparentné podnikanie.

Ivan Kmotrík,

majiteľ Slovana a šéf Grafobalu



Myslím si, že kľud by bol dobrý, ale ja sa snažím do politiky nemiešať. Mne skôr nevyhovujú také veci ako zvyšovanie nočných príplatkov alebo príplatkov za víkend, lebo mám tisíce ľudí, ktorí chodia v soboty, v nedele alebo v noci, bojujeme o každé percento, aby sme mali na výplaty. Nemám vyhranený názor, ale mňa skôr takéto veci trápia, že by som si vedel predstaviť väčšiu podporu zamestnávateľov, možno nižšia daň, možno rovná daň.


Alexej Beljajev,

majiteľ Tatravagónky



Neodpoviem. Otázka je nesprávna, pretože o pozícii premiéra v demokratickom štáte nerozhoduje anketa v novinách, ale koalícia, respektíve na začiatku výsledky volieb, čiže vôľa voličov.


Pavol Kováčik,

prezident Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska



Môj osobný názor je taký, že by mal zostať premiérom, a to zo špecifických dôvodov. Myslím si, že v súčasnosti nie je hospodárska situácia zrelá na to, aby v prípade, že neplánovane odstúpi - padne vláda, a nastane provizórium do predčasných volieb, to znamená významné spomalenie a podnikateľskú neistotu, špeciálne pre stavebníctvo.


Najmä verejné stavebníctvo je závislé od plánovania, v tých všetkých problémoch, ktoré sú, sa to s verejnou investičnou výstavbou zhorší na minimálne rok.


Martin Hošták,

Republiková únia zamestnávateľov



Neodpoviem. Musím pripomenúť, že RÚZ ako jeden z iniciujúcich signatárov iniciatívy "Rule of law" sa prihlásila k tomu, aby na Slovensku došlo k zásadnému zlepšeniu v oblasti vymožiteľnosti práva, vlády zákona, a podporujeme akékoľvek kroky smerujúce k zlepšeniu v tejto oblasti, či už to budú kroky súčasnej alebo nejakej inej, budúcej vlády. My sa hlásime k tomu, aby došlo k zásadnému zlepšeniu v oblasti "rule of law", alebo teda vlády zákona.
Juraj Široký,

majiteľ Váhostavu cez hovorcu Tomáša Halána

Pán Široký sa nevyjadruje k žiadnym otázkam o politickom dianí.

Foto autor| FOTO N - PETER KOVÁČRoda

Dokumenty  NA STIAHNUTIE

Niektoré dokumenty sú určené len členom zväzu. Prosím prihláste sa prostredníctvom svojho firemného alebo osobného účtu.

Pokiaľ svoje užívateľské meno a heslo nepoznáte, kontaktujte administrátora webovej stránky.

ZSPS v skratke

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska je nezávislá dobrovoľná, nepolitická, otvorená hospodárska a záujmová právnická osoba vykonávajúca svoju činnosť ako organizácia zamestnávateľov.

Združuje hospodárske podnikateľské subjekty pôsobiace v činnostiach súvisiacich so stavebníctvom.

Kontakt

Zväz stavebných podnikateľov Slovenska

Viedenská cesta 5

851 01 Bratislava

(02) 436 332 63

sekretariat@zsps.sk

www.zsps.sk

Prihlásenie